Lekce jógy

pro dospělé @ Roztoky

Lekce jógy pro dospělé, na kterých se můžeme ve školním roce 2023/24 potkat v Roztokách: 

JÓGA JAKO PROŽITEK: Na setkáních budeme rozvíjet bdělou pozornost, díky níž pak lépe vnímáme své tělo, dech a pocity. S všímavostí a laskavostí budeme procházet ásanami, jemně tělo protahovat, posilovat a navnímávat jeho propojenost, věnovat se dechu, relaxaci a meditaci. Plynutí z jedné pozice do druhé, lehkost bytí a dech tak podpoří náš vnitřní klid. Lekce je vedena s ohledem na spokojená záda. Možnost permanentky nebo jednotlivých lekcí.

KDY:
>> středy - 18.00 - 18.55 hod.
>> čtvrtky - 18.00 - 18.55 hod.
Lekce ve Fitness ZŠ ve šk. roce 2023/24 probíhají od 13. září 2023 do 13. června 2024
(Ve šk. roce 2023/24 se lekce nekonají v těchto dnech: 28.9., 26.10., 20.12., 21.12., 27.12. 28.12.2023; 31.1., 1.2., 21.2., 22.2., 20.3., 28.3., 1.5., 8.5., 23.5.2024)
V letních měsících probíhají lekce v parku - termíny průběžně uváděny v Aktualitách. 

LEKCE PROBÍHAJÍ ve Fitness centru základní školy (17. listopadu 711, Roztoky) - Mapa

PŘIHLÁŠENÍ ZDE (pro nákup permanentky; neslouží k přihlašování na jednotlivé lekce)  

CENÍK:

Permanentka na 18 lekcí (platnost 21 týdnů) *  

2 700 Kč

Permanentka na 10 lekcí (platnost 13 týdnů) *

1 800 Kč

Jednotlivá lekce **

200 Kč 

* Státní svátky a prázdniny se do doby platnosti nezapočítávají. Ohledně využití permanentky, nahrazování zmeškaných lekcí,... si prosím, pročtěte "Důležité informace" níže.
** Na jednotlivé lekce není potřeba se předem přihlašovat, jen se prosím ujistěte, že se v daném termínu lekce koná - termíny, kdy necvičíme, jsou uvedeny výše, v Aktualitách a na Facebooku.

ČÍSLO ÚČTU: 9995599955/2010 (do "Zpráva příjemci" prosím uveďte vaše jméno)

> Na lekce si s sebou prosím noste jógamatku a deku, případně i jógový bloček (cihličku) a pásek.
> Všechny lekce jsou vhodné i pro začátečníky.
> Před lekcí mě prosím informujte o případných zdravotních omezeních.


DŮLEŽITÉ INFORMACE aneb OTÁZKY A ODPOVĚDI (k józe pro dospělé):

>> Jak se mohu přihlásit do kurzu nebo získat permanentku?
Prosím, použijte odkaz uvedený výše nebo ZDE.

>> Musím si koupit permanentku nebo mohu chodit na jednotlivé lekce?
Od září budeme jemně postupovat po jógové cestě, zároveň bude možnost se přidat na jednotlivé hodiny. Je možné se přihlásit na 18 lekcí (platnost permanentky 21 týdnů), na 10 lekcí (platnost permanentky 13 týdnů) nebo na jednotlivou lekci. Začátek platnosti permanentky si volíte vy (je možné začít kdykoli v průběhu školního roku. Státní svátky a prázdniny se do doby platnosti nezapočítávají.).

>> Je permanentka přenosná?
Ano, permanentka na lekce je přenosná. Můžete také přijít s další osobou - z permanentky vám pak budou odečteny dvě lekce. Toto platí v rámci doby platnosti permanentky.

>> Když nemohu přijít na lekci, mohu si ji nějakým způsobem nahradit?
Samozřejmě. V době platnosti vaší permanentky se můžete přidat na roztockou středeční nebo čtvrteční lekci.

>> Co dělat, když se lekcí nemohu účastnit z důvodu dlouhodobé nemoci nebo úrazu?
Prosím, komunikujte co nejdříve a jasně, že žádáte o přerušení lekcí. Domluvíme se. Zpětně není možné tuto otázku řešit.

>> Kdy není vhodné ásany cvičit?
Při akutních zdravotních potížích. Při mechanickém poškození kloubů. Pokud si nejste jisti, požádejte o vyjádření vašeho lékaře. Po chirurgickém zákroku dejte na doporučení lékaře (většinou se jedná o klid po dobu 6 týdnů). V době těhotenství doporučuji vyhledat jógu určenou speciálně pro nastávající maminky.

Před lekcí mě prosím informujte o případných zdravotních omezeních.

>> Co s sebou na lekci jógy?
Na lekce, které probíhají ve Fitku ZŠ, si prosím noste jógamatku (neklouzavou podložku na cvičení jógy) a deku (stačí tenčí). Pokud máte, můžete si s sebou také nosit bloček/cihličku na jógu a jógový pásek. Oblečení si vezměte pohodlné.

>> Mohu před cvičením jógy jíst?
Aby bylo cvičení prospěšné, není vhodné cvičit s plným žaludkem (doporučuji 2 hodiny před cvičením nejíst).

>> Kde je Fitness centrum základní školy?
Jedná se o malou tělocvičnu vedle budovy ZŠ - 17. listopadu 711, Roztoky. Kovovými vraty projdete k budově, ve které se nachází školní jídelna. Vstup do Fitness centra je stejný jako vstup do Rožálku. Mapka ZDE.

>> Mohu na lekci pro dospělé přijít s dítětem?
Samozřejmě chápu, že se občas může vyskytnout situace, kdy by se vám hodilo přijít s vaším dítětem. Je zde důležité si uvědomit, že lidé na lekce chodí pro pohodu těla i ducha a po celodenních povinnostech očekávají klid. Proto prosím o zvážení vhodnosti a zda např. na lekci můžete přijít v náhradním termínu. Pokud s dítětem opravdu výjimečně potřebujete přijít, mějte prosím na paměti, že potřebujeme zachovat klidné prostředí a vyhnout se rušivým situacím (př. pobíhání dítěte a jeho pohyb mimo podložku, rozhovor mezi maminkou a dítětem - i šepot je v prostoru, kde se setkáváme, slyšet a ruší,...). Děkuji za pochopení.

>> Ještě něco?
Ano :)
- Mysleme na "ahimsu" = nenásilí. Buďme sami k sobě (a k ostatním) při józe (i mimo podložku) laskaví. Buďme sami sebou, neporovnávejme, neposuzujme. Naslouchejme si a vnímejme naše tělo a náš dech.
- Pokud bude hodina zrušena lektorem, vrátím vám za zrušenou lekci peníze, nebo může být "kredit" převeden do dalšího období.

© 2016 - 2023 Radost z jógy
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky