Lekce jógy

pro dospělé @ Roztoky

Lekce jógy pro dospělé, na kterých se můžeme ve školním roce 2021/22 potkat
v Roztokách: 

JÓGA PRO SPOKOJENÁ ZÁDA A VNITŘNÍ POHODU - KURZ - pondělky od 19.00 hod. 
JEMNÁ JÓGA PRO PRUŽNOU PÁTEŘ - středy od 18.00 hod.  
JEMNÉ JÓGOVÉ PLYNUTÍ - čtvrtky od 18.00 hod.

Možnost přidat se na lekce také ON-LINE. Pro více info mě prosím kontaktujte. 

JÓGA PRO SPOKOJENÁ ZÁDA A VNITŘNÍ POHODU - KURZ: Budeme procházet jemnými ásanami, protahovat páteř, posilovat střed těla a věnovat se dechu a relaxaci. I když nás občas obklopují stresové situace, klid můžeme hledat uvnitř nás. Během kurzu také využijeme prvky vývojové kineziologie, restorativní jógy a mindfulness (bdělé pozornosti). 
Individuální přístup - max. počet 8 účastníků.
KDY: pondělí - 19.00 - 19.55 hod. (1. pololetí - 16 lekcí: kurz od 20. září 2021 do 31. ledna 2022, 2. pololetí - 16 lekcí: kurz od 14. února do 20. června 2022)
Ve šk. roce 2021/22 pondělní lekce neprobíhají v těchto dnech: 27.9., 20.12., 27.12.2021, 3.1., 7.2., 21.3., 18.4., 2.5.2022. 

JEMNÁ JÓGA PRO PRUŽNOU PÁTEŘ: S vnitřní vnímavostí a laskavostí budeme procházet ásanami, vlnit se a protahovat. V "jógové laboratoři" čas od času detailněji prozkoumáme vybrané jógové pozice a samozřejmě se budeme věnovat našemu dechu a relaxaci. Možnost permanentky nebo jednotlivých lekcí.
KDY: středa - 18.00 - 18.55 hod. (lekce probíhají od 8. září 2021 do 29. června 2022; začátek platnosti permanentky si zvolíte)
Ve šk. roce 2021/22 středeční lekce neprobíhají v těchto dnech: 27.10., 17.11., 22.12., 29.12.2021, 5.1., 9.2.2022.  


JEMNÉ JÓGOVÉ PLYNUTÍ:
Jemné a všímavé plynutí z jedné pozice do druhé se zaměřením na protažení a posílení, lehkost bytí a dech. To vše s ohledem na spokojená záda. Možnost permanentky nebo jednotlivých lekcí.
KDY: čtvrtek - 18.00 - 18.55 hod. (lekce probíhají od 9. září 2021 do 30. června 2022; začátek platnosti permanentky si zvolíte)
Ve šk. roce 2021/22 čtvrteční lekce neprobíhají v těchto dnech: 28.10., 23.12., 30.12.2021, 6.1., 10.2., 14.4., 21.4.2022.  


LEKCE PROBÍHAJÍ
ve Fitness centru základní školy (17. listopadu 711, Roztoky) - Mapa


PŘIHLÁŠENÍ (KURZ A PERMANENTKY) ZDE (neslouží k přihlašování na jednotlivé lekce)  


> Na lekce si s sebou prosím noste jógamatku a deku, případně i jógový bloček a pásek. 
> Všechny lekce jsou vhodné i pro začátečníky. 
> Před lekcí mě prosím informujte o případných zdravotních omezeních.
> Řídíme se platnými podmínkami pro vstup do vnitřních sportovišť (abychom mohli jógovat bez respirátorů a roušek): Vstup umožněn osobám, které nevykazují klinické příznaky onemocnění covid-19 + mají ukončené očkování nebo mají laboratorní potvrzení o prodělání onemocnění covid-19 (max. 180 dní od pozitivního testu). Do vnitřních sportovišť je umožněn vstup také osobám do věku 18 let, osobám s kontraindikací k očkování potvrzenou od lékaře a dále osobám, které nemají ukončené očkování, pokud svou bezinfekčnost prokáží negativním PCR testem starým maximálně 72 hodin. Děti do 12 let nemají povinnost prokazovat bezinfekčnost.
Aby mohli jógovat všichni, kteří jógovat chtějí: Pro ty, kterých se dotkla vládní opatření, karantény či nachlazení, je možnost se přidat na lekci jógy ON-LINE. Pro více informací mi prosím napište.


CENÍK:

Permanentka na 18 lekcí (platnost 19 týdnů) - lekce ve středu a čtvrtek *  

2 340 Kč

Permanentka na 10 lekcí (platnost 12 týdnů) - lekce ve středu a čtvrtek *

1 600 Kč

Jednotlivá lekce - lekce ve středu a čtvrtek **

200 Kč 

KURZ Jóga pro spokojená záda a vnitřní pohodu (16 lekcí v 2. pololetí)  

2 400 Kč 

* Státní svátky a prázdniny se do doby platnosti nezapočítávají. Ohledně využití permanentky, nahrazování zmeškaných lekcí,... si prosím, pročtěte "Důležité informace" níže.
** Na jednotlivé lekce není potřeba se předem přihlašovat, jen se prosím ujistěte, že se v daném termínu lekce koná - termíny, kdy necvičíme, jsou uvedeny výše, v Aktualitách a na Facebooku.

ČÍSLO ÚČTU: 9995599955/2010 (do "Zpráva příjemci" prosím uveďte vaše jméno)DŮLEŽITÉ INFORMACE aneb OTÁZKY A ODPOVĚDI (k józe pro dospělé):

>> Jak se mohu přihlásit do kurzu nebo získat permanentku?
Prosím, použijte odkaz uvedený výše nebo ZDE

>> Musím si koupit permanentku nebo mohu chodit na jednotlivé lekce?
Středeční a čtvrteční lekce: Od září budeme jemně postupovat po jógové cestě, zároveň bude možnost se přidat na jednotlivé hodiny. Je možné se přihlásit na 18 lekcí (platnost permanentky 19 týdnů), na 10 lekcí (platnost permanentky 12 týdnů) nebo na jednotlivou lekci. Začátek platnosti permanentky si volíte vy (je možné začít kdykoli v průběhu školního roku). 

Pololetní kurz "spokojená záda a vnitřní pohoda" je pevně daný na 16 lekcí (termíny viz výše).

>> Je permanentka přenosná?
Ano, permanentka na lekce ve Fitku ZŠ je přenosná. Můžete také přijít s další osobou - z permanentky vám pak budou odečteny dvě lekce. Toto platí v rámci doby platnosti permanentky.

>> Když nemohu přijít na lekci, mohu si ji nějakým způsobem nahradit?
Samozřejmě.
Středeční a čtvrteční lekce: Zameškanou lekci můžete nahradit na jiné lekci ve středu nebo ve čtvrtek - toto však v době platnosti vaší permanentky.
Pololetní kurz "spokojená záda a vnitřní pohoda": Zameškanou lekci můžete nahradit na lekci jógy ve středu nebo ve čtvrtek - toto však v době trvání kurzu v rámci daného pololetí.

>> Co dělat, když se lekcí nemohu účastnit z důvodu dlouhodobé nemoci?
Prosím, komunikujte co nejdříve a jasně, že žádáte o přerušení lekcí. Domluvíme se. Zpětně není možné tuto otázku řešit.  

>> A co "doba koronavirová"?
Řídíme se platnými podmínkami pro provoz fitness center a dalších vnitřních sportovišť. Aktuální pravidla pro provoz vnitřních sportovišť ZDE. Více informací na webových stránkách České komory fitness.

Nejenom v této době je důležitá ochrana našeho zdraví, zároveň je každému z nás prospěšný pohyb a klidně naladěná mysl. Takže bude fajn se setkávat na józe, zároveň být ohleduplní k ostatním. Když se nebudete cítit zdravě nebo budete mít karanténu, napište mi prosím včas a lekci "omluvíme" a prodloužíme platnost permanentky. Zpětně to ale nebude možné řešit. Samozřejmě, že spoléhám na vzájemnou důvěru, že se nebudeme "omlouvat", když se nám prostě jen nebude na lekci chtít nebo budeme mít jinou aktivitu. 

>> Kdy není vhodné ásany cvičit? 
Při akutních zdravotních potížích. Při mechanickém poškození kloubů. Pokud si nejste jisti, požádejte o vyjádření vašeho lékaře. Po chirurgickém zákroku dejte na doporučení lékaře (může se jednat o klid po dobu 6 týdnů). V době těhotenství doporučuji vyhledat jógu určenou speciálně pro nastávající maminky. 

Před lekcí mě prosím informujte o případných zdravotních omezeních.

>> Co s sebou na lekci jógy?
Na lekce, které probíhají ve Fitku ZŠ, si prosím noste jógamatku (neklouzavou podložku na cvičení jógy - možnost zakoupit i v obchůdku) a deku (stačí tenčí). Doporučuji také s sebou nosit pěnový blok na jógu a pásek. Oblečení si vezměte pohodlné.

>> Mohu před cvičením jógy jíst?
Aby bylo cvičení prospěšné, není vhodné cvičit s plným žaludkem (doporučuji 2 hodiny před cvičením nejíst).

>> Kde je Fitness centrum základní školy?
Jedná se o malou tělocvičnu vedle budovy ZŠ - 17. listopadu 711, Roztoky. Kovovými vraty projdete k budově, ve které se nachází školní jídelna. Vstup do Fitness centra je stejný jako vstup do Rožálku.

>> Mohu na lekci pro dospělé přijít s dítětem?
Samozřejmě chápu, že se občas může vyskytnout situace, kdy by se vám hodilo přijít s vaším dítětem. Je zde důležité si uvědomit, že lidé na lekce chodí pro pohodu těla i ducha a po celodenních povinnostech očekávají klid. Proto prosím o zvážení vhodnosti a zda např. na lekci můžete přijít v náhradním termínu. Pokud s dítětem opravdu výjimečně potřebujete přijít, mějte prosím na paměti, že potřebujeme zachovat klidné prostředí a vyhnout se rušivým situacím (př. pobíhání dítěte a jeho pohyb mimo podložku, rozhovor mezi maminkou a dítětem - i šepot je v prostoru, kde se setkáváme, slyšet a ruší,...). Děkuji za pochopení.

>> Ještě něco?
Ano :)
- Mysleme na "ahimsu" = nenásilí. Buďme sami k sobě (a také k ostatním) při józe (i mimo podložku) laskaví. Nechoďme do pozic přes bolest. Vnímejme naše tělo a náš dech. 
- Pokud bude hodina zrušena lektorem, vrátím vám za zrušenou lekci peníze, nebo může být "kredit" převeden do dalšího období.

© 2016 - 2022 Radost z jógy
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!