Lekce jógy
v Roztokách

AKTUÁLNĚ: 
V době letních prázdnin jógujeme v Roztokách v parku 🌳🌼🌞🧘🏻‍♀️❤️. Termíny v Aktualitách.

Lekce jógy ve školním roce 2020/21 níže. 


JÓGA PRO SPOKOJENÁ ZÁDA A VNITŘNÍ POHODU - KURZ - pondělky od 18.30 hod. - Studio Šaldova 
JÓGA (NEJEN) PRO ZAČÁTEČNÍKY - středy od 18.00 hod. - Fitko ZŠ 
JEMNÁ JÓGA - čtvrtky od 18.00 hod. - Fitko ZŠ


JÓGA PRO SPOKOJENÁ ZÁDA A VNITŘNÍ POHODU - KURZ:
Budeme procházet jemnými ásanami, protahovat páteř a posilovat střed těla. I když nás často obklopují stresové situace, klid můžeme hledat uvnitř nás. Využijeme prvky vývojové kineziologie, restorativní jógy a mindfulness (bdělé pozornosti). A samozřejmě se budeme věnovat dechu a relaxaci.
Individuální přístup - max. počet 7 účastníků.
KDY: pondělí - 18.30 - 19.25 hod. (7. září - otevřená lekce; kurz od 14. září 2020 do 25. ledna 2021 - celkem 15 lekcí v rámci kurzu)
KDE: Studio Šaldova (Šaldova 971, Roztoky) - Mapa
Ve studiu jsou k dispozici jógamatky a jógové pomůcky.
V 1. pololetí šk. roku 2020/21 pondělní lekce neprobíhají v těchto dnech: 28.9., 19.10., 14.12., 21.12., 28.12.2020. 
PŘIHLÁŠENÍ NA KURZ ZDE 
PŘIHLÁŠENÍ NA OTEVŘENOU LEKCI 7. ZÁŘÍ emailem (irena@radostzjogy.cz) nebo smskou (607 237 210)


JÓGA (NEJEN) PRO ZAČÁTEČNÍKY: S vnitřní vnímavostí a laskavostí budeme procházet ásanami, v "jógové laboratoři" čas od času detailněji prozkoumáme vybrané jógové pozice a samozřejmě se budeme věnovat našemu dechu a relaxaci. To vše s ohledem na spokojená záda. Možnost permanentky nebo jednotlivých lekcí.
KDY: středa - 18.00 - 18.55 hod. (lekce probíhají od 9. září 2020 do 22. června 2021; začátek platnosti permanentky si zvolíte)
KDE: Fitness centrum základní školy (17. listopadu 711, Roztoky) - Mapa
Na lekce ve Fitku ZŠ si s sebou prosím noste jógamatku a deku.
V 1. pololetí šk. roku 2020/21 středeční lekce neprobíhají v těchto dnech: 28.10., 16.12., 23.12., 30.12.2020.  
PŘIHLÁŠENÍ ZDE (neslouží k přihlašování na jednotlivé lekce)


JEMNÁ JÓGA: Jemné a všímavé plynutí z jedné pozice do druhé se zaměřením na protažení a posílení, lehkost bytí a dech. Provnímáme vědomé nastavení v ásanách a využijeme prvky vývojové kineziologie. To vše s ohledem na spokojená záda. Možnost permanentky nebo jednotlivých lekcí.
KDY: čtvrtek - 18.00 - 18.55 hod. (lekce probíhají od 10. září 2020 do 17. června 2021; začátek platnosti permanentky si zvolíte)
KDE: Fitness centrum základní školy (17. listopadu 711, Roztoky) - Mapa
Na lekce ve Fitku ZŠ si s sebou prosím noste jógamatku a deku. 
V 1. pololetí šk. roku 2020/21 čtvrteční lekce neprobíhají v těchto dnech: 29.10., 17.12., 24.12., 31.12.2020.
PŘIHLÁŠENÍ ZDE (neslouží k přihlašování na jednotlivé lekce)  


Všechny lekce jsou vhodné i pro začátečníky. 
Před lekcí mě prosím informujte o případných zdravotních omezeních. 


CENY 2020/21:

Permanentka na 18 lekcí @ Fitko ZŠ (platnost 19 týdnů) *  

1 980 Kč

Permanentka na 10 lekcí @ Fitko ZŠ (platnost 12 týdnů) *

1 350 Kč

Jednotlivá lekce @ Fitko ZŠ **

165 Kč 

KURZ Jóga pro spokojená záda a vnitřní pohodu @ Studio Šaldova (15 lekcí v 1. pololetí)  

2 250 Kč 

Otevřená lekce Jóga pro spokojená záda 7. září @ Studio Šaldova - přihlášení emailem (irena@radostzjogy.cz) nebo smskou (607 237 210)

150 Kč 

* Státní svátky a prázdniny se do doby platnosti nezapočítávají. Ohledně využití permanentky, nahrazování zmeškaných lekcí,... si prosím, pročtěte "Důležité informace" níže.
** Na jednotlivé lekce není potřeba se předem přihlašovat, jen se prosím ujistěte, že se v daném termínu lekce koná - termíny, kdy necvičíme, jsou uvedeny výše, v Aktualitách a na Facebooku.

Číslo účtu: 9995599955/2010 (do "Zpráva příjemci" prosím uveďte vaše jméno)


DŮLEŽITÉ INFORMACE aneb OTÁZKY A ODPOVĚDI:

>> Jak se mohu do kurzu přihlásit?
Prosím, použijte výše uvedený odkaz. 

>> Musím si koupit permanentku nebo mohu chodit na jednotlivé lekce?
Pololetí jógy ve Fitku ZŠ bude vedeno jako kurz, takže budeme jemně postupovat po jógové cestě, zároveň bude možnost se přidat na jednotlivé hodiny. Je možné se přihlásit na 18 lekcí (platnost permanentky 19 týdnů), na 10 lekcí (platnost permanentky 12 týdnů) nebo na jednotlivou lekci. Začátek platnosti permanentky si volíte vy (je možné začít kdykoli v průběhu školního roku). 
Na zkušební lekci "spokojená záda" ve Studiu Šaldova je možné přijít 7. září 2020. Pololetní kurz "spokojená záda" je pevně daný na 15 lekcí (termíny viz výše).

>> Je permanentka přenosná?
Ano, permanentka na lekce ve Fitku ZŠ je přenosná. Můžete také přijít s další osobou - z permanentky vám pak budou odečteny dvě lekce. Toto platí v rámci doby platnosti permanentky.

>> Když nemohu přijít na lekci, mohu si ji nějakým způsobem nahradit?
Ano.
Pro lekce probíhající ve Fitku ZŠ: Po domluvě s lektorem si můžete nahradit zameškané lekce na jiné lekci ve Fitku ZŠ - toto však v době platnosti vaší permanentky.
Pro pololetní kurz probíhající ve Studiu Šaldova: Po domluvě s lektorem si můžete nahradit zameškané lekce na lekci ve Fitku ZŠ - toto však v době trvání kurzu v rámci daného pololetí.

>> Co dělat, když se lekcí nemohu účastnit z důvodu dlouhodobé nemoci?
Prosím, komunikujte co nejdříve a jasně, že žádáte o přerušení lekcí. Domluvíme se. Zpětně není možné tuto otázku řešit. 

>> Mohu na lekci pro dospělé přijít s dítětem?
Samozřejmě chápu, že se občas může vyskytnout situace, kdy by se vám hodilo přijít s vaším dítětem. Je zde důležité si uvědomit, že lidé na lekce chodí pro pohodu těla i ducha a po celodenních povinnostech očekávají klid. Proto prosím o zvážení vhodnosti a zda např. na lekci můžete přijít v náhradním termínu. Pokud s dítětem opravdu výjimečně potřebujete přijít, mějte prosím na paměti, že potřebujeme zachovat klidné prostředí a vyhnout se rušivým situacím (př. pobíhání dítěte a jeho pohyb mimo podložku, rozhovor mezi maminkou a dítětem - i šepot je v prostoru, kde se setkáváme, slyšet a ruší,...). Děkuji za pochopení.

>> Kdy není vhodné ásany cvičit? 
Při akutních zdravotních potížích. Při mechanickém poškození kloubů. Pokud si nejste jisti, požádejte o vyjádření vašeho lékaře. Po chirurgickém zákroku dejte na doporučení lékaře (může se jednat o klid po dobu 6 týdnů). V době těhotenství doporučuji vyhledat jógu určenou speciálně pro nastávající maminky. 
Před lekcí mě prosím informujte o případných zdravotních omezeních.

>> Co s sebou na lekci jógy?
Na lekce, které probíhají ve Fitku ZŠ, si prosím noste jógamatku (neklouzavou podložku na cvičení jógy - možnost zakoupit i v obchůdku) a deku (stačí tenčí). Doporučuji také s sebou nosit pěnový blok na jógu a pásek. Oblečení si vezměte pohodlné.
Na lekce, které probíhají ve Studiu Šaldova si nemusíte nosit nic. Studio je vybaveno jógovými pomůckami. 

>> Mohu před cvičením jógy jíst?
Aby bylo cvičení prospěšné, není vhodné cvičit s plným žaludkem (doporučuji 2 hodiny před cvičením nejíst).

>> Kde je Fitness centrum základní školy?
Jedná se o malou tělocvičnu vedle budovy ZŠ - 17. listopadu 711, Roztoky. Kovovými vraty projdete k budově, ve které se nachází školní jídelna. Vstup do Fitness centra je stejný jako vstup do Rožálku.

>> Ještě něco?
Ano :)
- Mysleme na "ahimsu" = nenásilí. Buďme sami k sobě (a i k ostatním) při józe (i mimo podložku) laskaví. Nechoďme do pozic přes bolest. Vnímejme naše tělo a náš dech. 
- Pokud bude hodina zrušena lektorem, vrátím vám za zrušenou lekci peníze, nebo může být "kredit" převeden do dalšího období.